Nisan Ayı Nasıl Geçti?

Ülkemiz de başta olmak üzere tüm Dünya çok enteresan günler geçiriyor. Koronavirüs, ev karantinaları, sosyal mesafeler..

Bizlerde tabi ki bu durumlardan çok etkilendik. Nisan ayı içerisinde bazıları merak edip araştırdığımız, bazıları fayda sizlere fayda sağlar diye umduğumuz birbirinden farklı konulara değindik.

Makalede Neler Var ?

Nisan Ayında Kimyaca’da Neler Paylaşıldı ?

Şöyle hızlı bir özet geçmeye çalışacak olursak, ilk durağımız sanırım Covid-19 olacaktır. Koronavirüs. Tabiki herkesin 1 numaralı gündemi ne yazık ki bu virüs.

Koronavirüs ile ilgili neler yazıldı ?

Bireysel olarak el dezenfektanı yapabilirsiniz ancak seri üretime geçip ticari bir iş yapacaksanız, önce biyosidal grubunda gerekli izinleri almanız gerekmektedir.

Biyosidal ile ilgili neler yazıldı ?

Araştırmalarımız esnasında dikkatimizi aşırı çeken bir diğer konu da Radyum elementi oldu. Tarih boyunca gerçek bir çılgınlığa sebep olan radyum elementi. Neden mi ?

Radyum ile ilgili neler yazıldı ?

Hepimizin içinde bir bilim insanı ruhu var. Hepimiz laboratuvarda olmayı laboratuvar çalışmaları yapmayı, üretmeyi ve denemeyi çok seviyoruz.

Laboratuvar ile ilgili neler yazıldı ?

İlginizi Çekebilir!  Bir Araştırma Laboratuvarının Bir Senesi

Ve okullar kapalı olduğu için eğitime evinde devam edenler için kaynak yaratabilmek adına da bazı konuları derleyip paylaştık.

Eğitim konularında neler yazıldı ?

Nisan ayı bizim için özetle bu şekilde geçti ama nisan ayında yazılan tüm içerikleri incelemek isterseniz burada hepsini bulabilirsiniz.

Kimyaca’da görmek, okumak istediğiniz merak ettiğiniz konu başlıkları varsa lütfen bize bildirin.

Sizce faydalı mıydı?

Değerlendirme: 5 / 5. Oylayan: 3

Yorum Yap