Simülasyon : Asit-Baz ‘dan Kuantum Kimyasına

Merhaba arkadaşlar;

Bugün sizlere ufak bir önerimiz olacak. İnternette dolanırken gözüme çarpan bu web sitesinde çok güzel simülasyonlar var. Özellikle sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğüm “Genel Kimya ve Kuantum Kimyası” hakkında basit ve güzel konuyu öğrenmenizi sağlayan simülasyonlar. Kimya’nın yanında biyoloji, fizik, matematik, astroloji ve daha değişik alanlarda mevcut.

Kimya bölümündeki simülasyonların başlıklarından bahsedersek; asit-baz çözeltileri, statik elektrik, molekül oluşturma, mikrodalgalar, sera etkisi (sera etkisinin ne olduğunu sitemizde yayınlanan bu yazıdan öğrenebilirsiniz), molarite, fotoelektrik efekti ve dahası mevcut.

Simülasyonları çalıştırmak için bilgisayarınızda java eklentisinin kurulu olması gerekiyor. Ancak korkmayın simülasyonu çalıştırmak istediğinizde bilgisayarınızda yüklü değil ise tarayıcınız sizi hemen yönlendiriyor. Bir de web-sitesi ve simülasyonlar tabi ki İngilizce. Ama ondan da korkmayın temel düzeyde ingilizce ile olayı idare edebilirsiniz. Simülasyon olmasının avantajından faydalanıyoruz. Umarız bir gün bu tarz çalışmalar da Türkçe olarak yapılabilir.

Sera etkisini anlatan simülasyon :

The Greenhouse Effect

Çalıştırmak için üzerine tıklayınız

 

Eğer isterseniz bahsettiğimiz web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sizce faydalı mıydı?

Değerlendirme: 0 / 5. Oylayan: 0

İlginizi Çekebilir!  107 Kimya Öyküsü [Kitap]

Yorum Yap