Sanal Kimya Laboratuvarı [Uygulama]

Gelişen teknoloji ile beraber sanal ortamlar hayatımızın vazgeçilmez birer parçası oldular. Sanal ortamlarda yapabileceklerinize artık kimyasal deneyleriniz de katıldı.

Thixlab isimli firmanın ” Çocukluk hayallerinizi gerçekleştirecek uygulamalar geliştiriyoruz. ” sloganıyla geliştirdiği uygulamalardan biri olan Chemist; sanal ortamda istediğiniz deneyleri yapmanıza olanak tanıyor.

İstediğiniz laboratuvar malzemesini seçip, istediğiniz kimyasalları ekleyerek olası sonuçları görmeniz mümkün. Behere belirli miktarda asit ekleyip pH’ını ölçebilirsiniz. Bir çözelti oluşturup içerisindeki madde miktarları ve çok daha fazlası hakkında bilgi almanız mümkün.

Gerçeğe çok yakın görsellerin yer aldığı uygulamada masa üzerinde ilerinde kullanacağınız malzemeleri arka tarafa, kullanmak istediklerinizi ön tarafa alabileceğiniz 3 boyut perspektif efektli bir masanız var.

Bunlar yapabileceklerinizden bazıları.

Uygulama henüz sadece tabletler için kullanılabilmekte şu anda, ayrıca paralı ve ücretsiz versiyonları da bulunmakta. Kullanıcılar ücretsiz uygulama ile paralı uygulamalar arasında çok büyük fark olmadığını söylüyorlar ancak program içerik olarak sürekli güncellenmekte.

1497697_549855231775594_565675389_n

Programın resmi sitesine ve uygulama hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamayı Google Play‘den yada App Store‘den edinebilirsiniz.

Sizce faydalı mıydı?

Değerlendirme: 3.5 / 5. Oylayan: 2

İlginizi Çekebilir!  Film : The Life of David Gale – Ölümle Yaşam Arasında

2 Yorumlar

 • sabriye çalışkan

  20 Ağustos 2014 - 19:25

  merhabalar videosu bulunan sitenin parasız versiyonu olduğunuda yazmışsınız ama ücretli.kimya öğretmeniyim bu tarz şeyleri 4 yaşında olmasına rağmen çok seviyor bana ücretsiz önerebileceğiniz bir site var mı.belki bu siteyi okuldada kullanabilirim. teşekkürler

 • Avatar photo

  Oğuzhan Eker

  20 Ağustos 2014 - 22:16

  Paylaşımı yaptığımız tarih içerisinde ücretsizdi ancak dediğiniz gibi şuanda ücretli olarak sunulmakta. Bu uygulamaya benzer uygulamalar henüz yok ne yazık ki ancak bizimle [email protected] adresinden irtibata geçip okulunuzdan ve kullanmak istediğiniz materyallerden bahsederseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Yorum Yap