Film : The Life of David Gale – Ölümle Yaşam Arasında

olumle-yasam-arasinda-izle

David Gale ölüm cezası karşıtlarının en önemli isimlerinden biridir ve idam cezasının kaldırılması için büyük çaba sarf etmektedir. Kendisi gibi idama karşı çıkan Constance Harraway adındaki bayan tecavüze uğramış ve vahşice öldürülmüştür ancak bu trajik olayın acı tarafı ise, suçun David`in üzerine kalmasıdır. Gazeteci Elizabeth Bloom ile çok özel bir röportaj yapmayı kabul eden David ona olayı açıkça anlatır. Çok iyi bir haber yakaladığının farkında olan Bloom onun anlattıklarını dinledikçe olayın başka boyutlarını da öğrenir. Bu adamın hayatı onun ellerindedir ve bu masum adamı kurtarmak için hemen harekete geçer David Gale’in idamına çok az zaman kalmıştır.

Bu filmi önermemizdeki neden 130 dk lık süre içerisinde 10 sn lik bir kısmında adı geçen kimyasallar. Böyle dedik diye filmi izlememezlik etmeyin. Trajik ilerleyen film şaşırtıcı bir sonla bitiyor. Kevin Spacey nin oynadığı ‘Olağan Şüpheliler’ filmini çoğumuz izlemişizdir. Bu filmin de onun kadar etkili olduğunu düşünüyoruz.

Filmde ilgimizi çeken kısım

Konuşmacı: ‘Son sözleri bittikten sonra iğne enjekte edilecek,

-Sakinleştirmek için Sodyum tiyopental

-Diyafram ve ciğerin çökmesi için Pankuronyum Bromit

-Kalbin durması için Potasyum Klorit 

Enjeksiyonla İnfaz

Amerika Birleşik Devletlerinin bazı bölgelerinde iğne enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen idam cezalarında pankuronyum kullanılır.

Pankuronyum Bromid
Pankuronyum Bromid

Anestezik sodyum tiyopental ile kullanıldığında, bu maddeyi çökeltir ve etkisiz hale getirir.

Böylece pankuronyum diyafram ve ciğerleri yıkıma uğratır, solunumu güçleştirir. Ve son olarak kalbi durdurmak için damar içine potasyum klorit fazla dozda enjekte edilir.

Pankuronyum sakinleştirici ya da analjezik etkilere sahip değildir ancak vücuttaki ağrıları engellediği görülmüştür.

Sizce faydalı mıydı?

Değerlendirme: 0 / 5. Oylayan: 0

İlginizi Çekebilir!  107 Kimya Öyküsü [Kitap]

Yorum Yap